Samiti i NATO, Edi Rama merr pjesë në pritjen nga Mbretëresha Elizabeth II (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 21:08 03-12-2019 Samiti i NATO, Edi Rama merr pjesë në pritjen nga Mbretëresha Elizabeth II (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II.

Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin e 70-vjetorit të Aleancës së Atlantikut Verior (NATO), dhe samitit që mbahet në Londër në 3 dhe 4 dhjetor të 2019-ës, raporton Newsbomb.al.

Rama qëndron në këmbë krah homologut fqinj Zoran Zaev.

Në qendër të fotografisë së përbashkët qëndron Mbretëresha Elizabeth II, Princi Filip i Anglisë, Sekretari i Përgjithshëm i NATO Jens Stoltenberg si dhe të gjithë krerët e shteteve anëtare të Aleancës si presidenti amerikan Donald Trump, presidenti francez Emmanuel Macron, kancelarja gjermane Angela Merkel, presidenti Turk Rexhep Taip Erdogan etj. /Newsbomb.al

dgfreghehghdfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmeti, Meta mesazh Prokurorisë: Hetoni zyrtarët dhe ndërtuesit përgjegjës!
Rama mesazh Bashës nga Londra: Mos kërko raste njerëzish ende të pasistemuar për politikë, eja të bashkëpunojmë »
Article Logic
Execution time: 0.011845111846924
array(1) { ["section"]=> string(85) "samiti-i-nato-edi-rama-merr-pjese-ne-pritjen-nga-mbreteresha-elizabeth-ii-foto-188298" }