Samsung bën gati “vrasësin” e Iphone, detajet e galaxy S9

Publikuar tek: bota, më 20:19 10-01-2018 Samsung bën gati “vrasësin” e Iphone, detajet e galaxy S9

Iphone X ishte një goditje e madhe që kompania amerikane, Apple i dha rivalit të saj Korean, Samsung në luftën për të qenë kompania telefonike numër një në botë.

Por duket se Samsung nuk do e lërë me kaq betejën, pasi ka përgatitur atë që po quhet si “vrasësi i Iphone”.

Në sajte të ndryshme teknonlogjike kanë qarkulluar disa versione të Samsung galaxy9. Telefoni më i ri i Samsung pritet të lançohet në muajt e parë të këtij viti.

Ai do të ketë të njëjtat përmasa fizike me Samsung galaxy A8, por me një modifikim, pasi pritet të jetë i lakuar në pjesët anësore.

Gjithashtu edhe ekrani do të ketë rezolucion më të lartë dhe kamera bashkë me memorien do të kenë përmirësime të mëtejshme.

Më këtë telefon të ri, pritet që Samsung të rivalizojë denjësisht Iphone X.

Disa nga modelet e Samsung galaxy S9 që po qarkullojnë në internet:

Screenshot_16.jpg

Screenshot_17.jpg

Screenshot_15.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023924112319946
array(1) { ["section"]=> string(61) "samsung-ben-gati-vrasesin-e-iphone-detajet-e-galaxy-s9-106131" }