"Samsung": Mos diskutoni informacione personale afër televizorit tuaj

Publikuar tek: bota, më 16:56 09-02-2015

"Samsung" po paralajmëron përdoruesit e vetë që të mos diskutojnë informacione personale pranë televizorëve “smart”.

Televizorët smart mund të dëgjojnë çdo gjë që thuhet pranë tyre dhe mund ta shpërndajnë këtë informacion me kompaninë, por edhe me palë të treta të pa-autorizuara.

Televizorët të cilët mund të përdoren me komanda zanore, e transmetojnë këtë informacion te Samsung por nuk përjashtohet mundësia që palë të treta të pa-autorizuara të ndërhyjnë duke e vjedhur këtë informacion e për këtë arsye kompania "Samsung" ka paralajmëruar të gjithë klientët e saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02793288230896
array(1) { ["section"]=> string(71) "samsung-mos-diskutoni-informacione-personale-afer-televizorit-tuaj-2855" }