"Samsung": Mos diskutoni informacione personale afër televizorit tuaj

Publikuar tek: bota, më 16:56 09-02-2015

"Samsung" po paralajmëron përdoruesit e vetë që të mos diskutojnë informacione personale pranë televizorëve “smart”.

Televizorët smart mund të dëgjojnë çdo gjë që thuhet pranë tyre dhe mund ta shpërndajnë këtë informacion me kompaninë, por edhe me palë të treta të pa-autorizuara.

Televizorët të cilët mund të përdoren me komanda zanore, e transmetojnë këtë informacion te Samsung por nuk përjashtohet mundësia që palë të treta të pa-autorizuara të ndërhyjnë duke e vjedhur këtë informacion e për këtë arsye kompania "Samsung" ka paralajmëruar të gjithë klientët e saj.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013298988342285
array(1) { ["section"]=> string(71) "samsung-mos-diskutoni-informacione-personale-afer-televizorit-tuaj-2855" }