Sandër Lleshajn e zë ‘virusi’ i gabimeve, ja ndryshimi që korrigjoi menjëherë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:39 30-10-2019 Sandër Lleshajn e zë ‘virusi’ i gabimeve, ja ndryshimi që korrigjoi menjëherë Sandër Lleshaj

Pak momente më parë në rrjetet sociale Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka ndarë disa pamje nga takimi me punonjësit e Shërbimit Zjarrfikës.

Por vëmendjen e të gjithëve e ka marrë një gabim i bërë në drejtshkrim nga vetë ministri, ku fjala “drejtuesit” ishte në formën "drjtuesit". Por Lleshaj është treguar i vëmendshëm dhe e ka korrigjuar që në minutat e para të postimit.

“Takimi me drjtuesit e Shërbimit Zjarrfikës”, shkruante Lleshaj krahas fotove, ku shihet duke folur para zjarrfikësve.

Gabime të tilla drejtshkrimore kemi parë të bëhen edhe nga personazhe të tjerë publikë, duke filluar nga politikanët e deri te artistët.

76720821_414158492605465_960954745856458752_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073812007904053
array(1) { ["section"]=> string(81) "sander-lleshajn-e-ze-virusi-i-gabimeve-ja-ndryshimi-qe-korrigjoi-menjehere-184073" }