Sanksionet Britani-Rusi prekin tifozët e botërorit? Kremlini ndalon pijet alkoolike për anglezët

Publikuar tek: bota, më 20:04 18-06-2018 Sanksionet Britani-Rusi prekin tifozët e botërorit? Kremlini ndalon pijet alkoolike për anglezët Pamjet nga dyqanet ruse të pijeve alkoolike

Shumë dyqane që tregtojnë pije alkoolike në disa qytete të Rusisë kanë mbyllur dyert e tyre pas një vendimi të qeverisë ruse në lidhje me shitjen e këtyre produkteve ndaj tifozëve anglezë.

Sipas mediave të huaja, Kremlini ka vendosur të jetë mjaft i ashpër ndaj ndalimit të pijeve alkoolike këtë botëror, për shkak se tifozët nga e gjithë bota përfitojnë nga prania e tyre në vendin e "Vodkës" duke kaluar të gjitha kufinjtë e normalitetit.

Autoritetet ruse kanë deklaruar se e kanë marrë këtë vendim vetëm ndaj tifozëve britanikë për të shmangur të gjithë përplasjet mes huliganëve të dy vendeve. Sipas tyre gjendja është ende mjaft e nxehtë për shkak të sanksionimit që Britania i bëri diplomatëve rus.

Sakaq në stadium është e lejueshme të konsumohet kokainë, hashash, madje edhe marijuanë, por vetëm në rastet kur tifozët kanë me vete dokumentacionet mjekësore për përdorimin e tyre.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012988090515137
array(1) { ["section"]=> string(102) "sanksionet-britani-rusi-prekin-tifozet-e-boterorit-kremlini-ndalon-pijet-alkoolike-per-anglezet-124900" }