'Sapo ka mbushur 20 vjeç', Aurela Gaçe bën urimin special për ditëlindjen e Irma Libohovës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:56 15-04-2019 'Sapo ka mbushur 20 vjeç', Aurela Gaçe bën urimin special për ditëlindjen e Irma Libohovës

Këngëtarja e njohur, Irma Libohova, ka festuar sot 60-vjetorin e saj të lindjes.

Një urim të veçantë për këngëtaren ka shkruar edhe AUrela Gaçe e cila shprehet se Irma në sytë e saj është ende 20-vjeç  dhe frymëzim për çdo brez të ri.

"Sapo ka mbushur 20 vjec. Ne pasaporte sapo i beri 60 vertete, por ne energjine e pashtershme qe ka ,eshte frymezim .Edhe 100 Diva e vertete e muzikes ShqiptareJe pasuri.Kam qene ,jam ,e do te mbetem fansja jote . Postime ditelindjesh bej rralle ketu ne faqe, por une nuk mund te mohoj kurre se figura e saj ne skene, zeri i saj, mua me ka rritur. Po, isha mbase 13 vjec kur e pashe ne skenen e festivaleve , e si femije, nuk isha e afte te zgjidhja per famen ,a per emrin , as mbase te kuptoja vokalin e saj , por zemra e zgjodhi vete. Sepse zemra ndjen. Ndjesi reale , e sinqerte.
Ashtu sic e ka femija. Kendoja vetem kenget e saj, ne cdo shfaqje, konkurrim shkollash. Kur dilte ne skene, duhet te pushonin te gjithe sepse une mezi e prisja. Te nesermen e dija kengen permendesh, sepse e incizoja ne koke, e per mua ishte gjithmone fituesja,edhe kur nuk merrte te parin.Krenare qe zemra ime prej femije zgjodhi kete figure, qe edhe sot, akoma me emociononPrandaj nuk mund te mos e uroja publikisht ,Edhe 100 IRMA LIBOHOVA. 
Emrin e ke te gdhendur me shkronja te arta ne muziken Shqiptare, e ne brezat qe rriti muzika jote."- shkruan Aurela në postim.

 

auto_-640-0-5cb44bb05d0231555320863.jpg

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066070556640625
array(1) { ["section"]=> string(94) "sapo-ka-mbushur-20-vjec-aurela-gace-ben-urimin-special-per-ditelindjen-e-irma-libohoves-160493" }