Saranda nis punën për festën e Midhjes, Çipa vazhdon aktivitetet

Publikuar tek: aktualitet, më 09:22 17-04-2015 Saranda nis punën për festën e Midhjes, Çipa vazhdon aktivitetet Ftesa e bashkise se Sarandes per aktivitetin e celjes se sezonit turistik

Bashkia e Sarandës nisi punën për përgatitjet për “Festën e Midhjes” traditë disa vjeçare në qytetin e Sarandës ku çelet edhe sezoni turistik.

Kryetari i Bashkisë së Sarandës Stefan Çipa, edhe pse nuk ishte një nga të zgjedhurit për të kandiduar në  një mandat të dytë në krye të qytetit, duke u zëvendësuar nga Florjana Koka, ka shpërndarë ftesat për “Festën e Midhjes” që do të zhvillohet në datat 8 dhe 9 maj.

Në qytet, organizohen shumë aktivitete turistike, ndërsa biznesmenë të zonës, hapin për dy ditë me radhë panairin e midhjeve, të gatuara në mënyra të ndryshme.

Ndërkohë pritet të ketë pjesmarrje më të madhe këtë vit, edhe për shkak të zgjedhjeve vendore, për t’u shfrytëzuar për fushatën zgjedhore. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen dy motorristë në Vlorë
Foto-Lajm: Qentë zaptojnë qendrën e Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.011718034744263
array(1) { ["section"]=> string(68) "saranda-nis-punen-per-festen-e-midhjes-cipa-vazhdon-aktivitetet-8971" }