Saranda zgjohet e mbuluar nga tymi dhe era e rëndë e djegies së plehrave

Publikuar tek: aktualitet, më 09:03 30-07-2015 Saranda zgjohet e mbuluar nga tymi dhe era e rëndë e djegies së plehrave

Qyteti turistik i Sarandës është zgjuar sot i mbuluar nga një re e madhe tymi e krijuar nga djegia e mbetjeve urbane në zonat jashtë qytetit.

Era dhe presioni atmosferik kanë bërë që kjo re e mbetjeve të djegura të pushtojë gjirin e Sarandës duke përhapur në qytet si dhe në plazhe një erë të rëndë të e të padurueshme. Megjithëse Saranda ka një landfill modern të inaguruar disa kohë më parë, mbetjet vijojnë të shkarkohen buzë rrugës, jashtë qytetit, e ku më pas u vihet zjarri.

18324_458210851017239_7131766914193452062_n.jpg

11796285_458217764349881_430921194094725695_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rradhë të gjata mbi 4 kilometra në doganën e Muriqanit
Rama: Në shtator nisin reformat në dogana, tatime, sigurime dhe ujësjellësa »
Article Logic
Execution time: 0.012957096099854
array(1) { ["section"]=> string(80) "saranda-zgjohet-e-mbuluar-nga-tymi-i-djegies-se-plehrave-dhe-eres-se-rende-17298" }