Sarandë, zbulohet një arsenal armësh pranë varrezave të qytetit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:08 10-03-2015 Sarandë, zbulohet një arsenal armësh pranë varrezave të qytetit Municionet e gjetura në Sarandë

Policia e qytetit të Sarandës ka zbuluar një arsenal municionesh luftarake të fshehura pranë varrezave në lagjen “Baba Rexhepi”.

Në arsenalin e municioneve janë gjetur 30 fishekë kundërajrorë, 6 kallëpe tritoli, 2 arka me fishekë dhe 24 granata dore. Policia tha se po punon për identifimikin dhe arrestimin e autorëve që e kanë fshehur këtë arsenal municionesh. 

Vendi ku u gjet arsenali i municioneve luftarake të fshehura në Sarandë, pranë varrezave të qytetit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çështja “Doshi”, dëshmon në prokurori Ymer Lala
Skandali i Portit të Durrësit, në hetim Dhori Kule, Ardian Çela, Andi Toma e anëtarë të Këshillit »
Article Logic
Execution time: 0.013318061828613
array(1) { ["section"]=> string(67) "sarande-zbulohet-nje-arsenal-armesh-prane-varrezave-te-qytetit-5464" }