Sarkozy fiton zgjedhjet rajonale në Francë, Basha deklaratë: Ngadhënjim i të djathtës

Publikuar tek: politike, më 14:50 14-12-2015 Sarkozy fiton zgjedhjet rajonale në Francë, Basha deklaratë: Ngadhënjim i të djathtës Lulzim Basha, kreu i PD

Kreu i PD, Lulzim Basha përmes një deklarate për shtyp ka përgëzuar liderin Nicholas Sarkozy për fitiren e zgjedhjeve rajonale në Francë. Për Bashën, ky është një ngadhënjim i së djathtës.

“Dua të përgëzoj në emrin tim dhe të demokratëve qendrën e djathte franceze dhe Nicholas Sarkozy për fitoren në zgjedhjet rajonale në Francë. Fitorja e qartë në këto zgjedhje ështëe ngadhnjim i të djathtës, i vlerave, parimeve dhe ideve të saj që sjellin zhvillim e prosperitet për popujt. Ky triumf i qeëndrës së djathtë vjen si reflektim i qytetarëve franceze që e shohin këtë zgjedhje si rrugë shpetimi. Ky është një sinjal për qendrën e djathtë dhe për të djathtën në mbarë europën dhe një inkurajim për ne, demokratet dhe opozitën shqiptare”, thotë Basha në deklratën për shtyp.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089180469512939
array(1) { ["section"]=> string(89) "sarkozy-fiton-zgjedhjet-rajonale-ne-france-basha-deklarate-ngadhenjim-i-te-djathtes-27744" }