Satanistët i ngrenë monument Luçiferit

Publikuar tek: bota, më 21:18 26-07-2015 Satanistët i ngrenë monument Luçiferit

Një organizatë satanike i ka ngritur një monument Luçiferit, i njohur në gjuhën popullore edhe si djalli.

Monumenti kontroversial që u prit me protesta të shumta nga besimtarët e krishterë, u ngrit në një qendër në Detroid të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa qindra të pranishëm kanë nxituar të shkrepin foto pranë tij.

Statuja e portretizon Luçiferin me trup njeriu, kokë dhie dhe krahë. Pranë tij, në të dyja krahët qëndrojnë dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë.

Grupi satanik më parë kishte aplikuar për vendosjen e statujës përkrah monumentit të 10 urdhëresave (krishtere) por është rrefuzuar nga bashkia e qytetit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020541906356812
array(1) { ["section"]=> string(44) "satanistet-i-ngrene-monument-luciferit-17045" }