Sauk, policia zbulon një sasi municionesh luftarake

Publikuar tek: aktualitet, më 12:49 01-04-2015 Sauk, policia zbulon një sasi municionesh luftarake Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka zbuluar në zonën e Saukut të Vjetër sasi të mëdha municionesh luftarake, fishekë, granata dhe ndezës.

Të fshehura në shkurre janë zbuluar 190 fishekë të modelit 56m, 60 fishekë të modelit 54m, 12 granata dore dhe 25 ndezës elektrikë. Policia po ka nisur menjëherë hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të cilët e kanë fshehur sasinë e minicioneve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e Lamajt/Arben Frroku debat me prokurorët në gjyq, kërkon pafajësinë
IKMT nis shembjen e ndërtesave të paligjshme në Fier »
Article Logic
Execution time: 0.011332035064697
array(1) { ["section"]=> string(55) "sauk-policia-zbulon-nje-sasi-municionesh-luftarake-7543" }