‘Sauku’ vijon të marrë patenta, pezullohen 14 leje drejtimi në pak orë, shpejtësi deri në 155 km/h

Publikuar tek: aktualitet, më 07:39 31-10-2020 ‘Sauku’ vijon të marrë patenta, pezullohen 14 leje drejtimi në pak orë, shpejtësi deri në 155 km/h Pamje nga Policia

14 patenta janë pezulluar nga ‘Rrugorët’ e Tiranës nga monitorimi me radar që është bërë në pak orë në autostradën Sauk-Teg.

Nga 14 patenta të pezulluara në total, 5 janë tërhjequr për shpejtësi tej normave të lejuara që varionin nga 136 km/h deri në 155 km/h, ndërsa 9 të tjera janë tërhequr për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Autostrada Sauk-Teg mbetet një rrugë problematike përsa i përket lëvizjes me shpejtësi të mjeteve, sepse të rinjtë kryesisht, e shfrytëzojnë atë për të bërë gara. Nuk kanë munguar as rastet kur në këtë autostradë për shkak të shpejtësisë janë regjistruar dhe viktima.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmeti tragjik në Turqi pasohet nga 410 pasgoditje, nxirren 24 trupa të pajetë nga rrënojat, 804 të plagosur; Kërkimet vazhdojnë në 8 ndërtesa (BILANCI)
‘Është gjetur Eva Dumani’, gazetari shqiptar publikon bisedën me kolegun sirian: Po qëndron me një familje shqiptare, do kthehen... »
Article Logic
Execution time: 0.012812852859497
array(1) { ["section"]=> string(101) "sauku-vijon-te-marre-patenta-pezullohen-14-leje-drejtimi-ne-pak-ore-shpejtesi-deri-ne-155-km-h-225873" }