‘Së bashku kapërcejmë dhe COVID-19’, ushtarakët shqiptarë në Afganistan përcjellin mesazhe solidariteti

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:19 13-03-2020 ‘Së bashku kapërcejmë dhe COVID-19’, ushtarakët shqiptarë në Afganistan përcjellin mesazhe solidariteti

“Solidaritet dhe kurajo nga Afganistani i largët”, kjo është mbështetja e përcjellë nga një grup ushtrakësh shqiptarë që ndodhen në Afganistan, në mbështetje të qytetarëve shqiptarë.

“Së bashku kapërcejmë dhe COVID-19”, kështu shkruhet në pankartën që ata mbajnë në duar, duke përcjellë një mesazh të rëndësishëm për tu përballur me koronavirusin, i cili në vendin tpnë ka shënuar 33 të infektuar dhe viktimën e parë.

Kjo foto e ushtarakëve është publikuar nga Olta Xhaçka Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090279579162598
array(1) { ["section"]=> string(107) "se-bashku-kapercejme-dhe-covid-19-ushtaraket-shqiptare-ne-afganistan-percjellin-mesazhe-solidariteti-198505" }