‘Se mohoj dot që s’është socialist Ditmir Bushati’, Kryemadhi: E kam marr vetë nga bankat e ‘Petro Ninit’ dhe e futa në PS

Publikuar tek: politike, më 21:07 15-10-2019 ‘Se mohoj dot që s’është socialist Ditmir Bushati’, Kryemadhi: E kam marr vetë nga bankat e ‘Petro Ninit’ dhe e futa në PS FotoMontazh: Ditmir Bushati - Monika Kryemadhi

“Se mohoj dot që s’është socialist Ditmir Bushati se e kam marr vetë.” Kështu u shpreh Monika Kryemadhi mbrëmjen e sotme për ish-ministrin e Jashtëm.

Kryemadhi tha se Ditmir Bushatin e kishte bërë ajo personalisht anëtar të PS dhe s’mund të mohonte që ai është socialist. Ndërkohë, Kryemadhi shtoi se s’mund të quajë socialist ministrat e rinj si Besa Shahini pasi ata sipas kryetares së LSI s’kanë përgjegjësi ndaj votuesve.

“Se mohoj dot që sështë socialist ditmir bushati se e kam marr vetë. E kam marr vetë ditmir bushatin, e kam bërë unë anëtar të PS atë. E kam marr nga bankat e Petro Ninit dhe e futa në PS. Nuk e mohoj dot që sështë socialist ai. Ashtu sic mund të them për Besa Shahinin që sështë socialiste, ska përgjegjësi”, u shpreh Monika Kryemadhi, e ftuar në “Real Story”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018615007400513
array(1) { ["section"]=> string(123) "se-mohoj-dot-qe-s-eshte-socialist-ditmir-bushati-kryemadhi-e-kam-marr-vete-nga-bankat-e-petro-ninit-dhe-e-futa-ne-ps-182207" }