Së shpejti një strukturë e re e NATS-s në Kuçovë, e konfirmon ambasadorja amerikane

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 04-04-2020 Së shpejti një strukturë e re e NATS-s në Kuçovë, e konfirmon ambasadorja amerikane Yuri Kim

Së shpejti do të ngrihet një strukturë e re e NATOS-s në Kuçovë.

Lajmin e ka dhënë ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim, e cila thotë se SHBA është krenare të jetë aleate me Shqipërinë.

"Në 11 vitet që kur Shqipëria u bë aleate e NATO-s, forcat amerikane dhe shqiptare kanë derdhur gjak, djersë dhe lot sëbashku në Afganistan, Irak, Bosnje e Hercegovinë, Kosovë dhe Letoni. Së shpejti do të ketë një strukturë të NATO-s në Kuçovë. SHBA është krenare të jetë aleate me Shqipërinë", shkruan ambasadorja.

Shqipëria u bë anëtare e NATO-s në datën 1 prill të vitit 2009, dhe prej asaj dite forcat tona ushtarake kanë marrë pjesë në disa misione paqeruajtëse.

Capture_copy_copy.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërndanin drogë me biçikletë në Durrës, jepet masa për dy trafikantët dhe të dashurën shtatzënë
Së shpejti një strukturë e re e NATOS-s në Kuçovë, e konfirmon ambasadorja amerikane »
Article Logic
Execution time: 0.010002851486206
array(1) { ["section"]=> string(89) "se-shpejti-nje-strukture-e-re-e-nats-s-ne-kucove-e-konfirmon-ambasadorja-amerikane-201329" }