Seanca e Kuvendit, çështjet e rendit të ditës për të cilat do duhet të diskutojnë deputetët

Publikuar tek: politike, më 10:23 16-02-2017 Seanca e Kuvendit, çështjet e rendit të ditës për të cilat do duhet të diskutojnë deputetët

Pr/ligji “Për arsimin dhe formimin profesional” është ndër çështjet kryesore të parashikuara për diskutim në seancën e sotme të Kuvendit.

Projekti u shty për sot nga seanca parardhëse pas kërkesës së opozitës, që kërkoi më shumë kohë për konsultimin e draftit me grupet e interesit.

Në rendin e ditës së seancës së sotme janë dhe ndryshimet në ligjin “Për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme”, i shqyrtuar me procedurë të përshpejtuar, si dhe pr/ligji “Për pronësinë industriale”.

Por, sic ështe bërë e zakonshme, temat nga aktualiteti pritet të zënë kohën më të madhe të debatit në parlament, duke spostuar çështjet e rendit të ditës nga diskutimi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01343297958374
array(1) { ["section"]=> string(96) "seanca-e-kuvendit-ceshtjet-e-rendit-te-dites-per-te-cilat-do-duhet-te-diskutojne-deputetet-68873" }