Seanca e parë parlamentare, zbardhet rendi i ditës, ja ç’pritet të diskutohet të hënën

Publikuar tek: politike, më 08:31 13-01-2018 Seanca e parë parlamentare, zbardhet rendi i ditës, ja ç’pritet të diskutohet të hënën

Kuvendi ka bërë publike rendin e ditës së seancës së parë parlamentare për vitin 2018.

Sipas urdhrit të kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, rendi i ditës është si më poshtë vijon:

1. Hapja e Sesionit të II – të të Legjislaturës së IX –të të Kuvendit të Shqipërisë.

2. Miratimi i procesverbalit të seancave plenare, datë 14.12.2017 dhe 18.12.2017  

3. Njoftimi i projektligjeve të depozituara në Kuvend  

4. Miratimi i Programit të Punës së Kuvendit për periudhën 15 janar – 23 shkurt

2018. ( votim me shumicë të thjeshtë)

5. Miratimi i Kalendarit 3-javor të punimeve të Kuvendit për periudhën 15 janar – 2 shkurt 2018. (votim me shumicë të thjeshtë)

6. Paraqitja në Kuvend e kalendarit të raporteve vjetore të organeve kushtetuese dhe atyre të krijuara me ligj për veprimtarinë e vitit 2017.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011802911758423
array(1) { ["section"]=> string(91) "seanca-e-pare-parlamentare-zbardhet-rendi-i-dites-ja-c-pritet-te-diskutohet-te-henen-106399" }