Seanca për krijimin e Qeverisë së Re në Kosovë, propozohen kandidaturat (EMRAT)

Publikuar tek: rajon, më 17:41 09-09-2017 Seanca për krijimin e Qeverisë së Re në Kosovë, propozohen kandidaturat (EMRAT)

I mandatuari për Kryeministër të ri në Kosovë, Ramush Haradinaj ka propozuar emrat e kandidatëve të qeverisë së re.

Këta janë kandidatët e qeverisë Haradinaj:

Kryeministër Ramush Haradinaj.

Zëvendëskryeministra:

Enver Hoxhaj

Fatmir Limaj

Behgjet Pacolli

Dalibor Jevtiq

Dardan Gashi

Ministrat:

Ministria e Financave: Bedri Hamza

Ministria e Inovacionit dhe Ndërrmarrësisë: Besim Beqaj

Ministria e Drejtësisë : Abelard Tahiri

Ministria e Drejtësisë: Uran Ismajli

Ministria e Integrimeve Evropiane: Dhurata Hoxha

Ministria e Kulturës: Kujtim Gashi

Ministria e Infrastrukturës: Pal Lekaj

Ministra e FSK-së Rrustem Berisha

Ministra e Arsimit: Shyqeri Bytyqi

Bajram Hasani : Ministria e Tregtisë

Ministër i Punës: Skender Recica

Ministria e Punëve të Jashtme: Behgjet Pacolli

Ministria e Mjedisit: Albena Reshitaj

Ministria e Punëve të Brendshme: Flamur Sefaj

Ministria e Zhvillimit Ekonomik: Valdrin Lluka

Ministria e Diasporës: Dardan Gashi

Ministria e Pushtetit Lokal: Ivan Todosijeviq

Ministria për Kthim: Dalibor Jevtiq

Ministria e Bujqësisë: Nenad Rikalo

Ministria e Administratës Publike: Mahir Jagcilar

Ministria e Zhvillimit Rural: Rasim Demiri

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095419883728027
array(1) { ["section"]=> string(82) "seanca-per-krijimin-e-qeverise-se-re-ne-kosove-propozohen-kandidaturat-emrat-91737" }