Seanca për Ramuash haradiaj sot, “blindohet” gjykata franceze

Publikuar tek: bota, më 07:43 27-04-2017 Seanca për Ramuash haradiaj sot, “blindohet” gjykata franceze

Pak para nisjes së seancës së radhës për kreun e AAk-së dhe ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj gjykata  në Colmar të Francës ëhstë “blinduar” nga forca të shumta sigurie.

Policë të armatosur janë pozicionuar në hyrje të gjykatës, ndërsa seanca pritet të nisë pas pak minutash në orën 09.00.

Ramush Haradianj pak ditë më parë u dekretua nga presidenti Bujar Nishani, duke i dhënë shtetësinë shqiptare, ndërsa juristët e kanë parë këtë moment si një mundësi e mirë për tu ekstraduar në Shqipëri dhe jo në Serbi. Shteti serb lëshoi  një fletë arresti, pasi e akuzon atë për krime lufte të kryera në periudhën 1998-1999. 

 

gjyklaaata.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plas sherri në familjen Trump, Melanie dhe Ivanka sjellin tensione të ashpra në familje
Mbytet në Turqi anija luftarake e Rusisë »
Article Logic
Execution time: 0.011965036392212
array(1) { ["section"]=> string(64) "seanca-per-ramuash-haradiaj-sot-blindohet-gjykata-franceze-76591" }