Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo vizitë të papritur në Irak

Publikuar tek: bota, më 22:30 07-05-2019 Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo vizitë të papritur në Irak

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka zhvilluar një vizitë të pa paralajmëruar në Irak, raportojnë burime qeveritare irakene.

Pompeo kishte planifikuar të vizitonte Gjermaninë, por në orët e fundit e ka anuluar takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel. Por avioni i tij bëri një kthesë të çuditshme mbi Europë duke u nisur më pas drejt Lindjes së Mesme.

Sipas raportimeve, Pompeo ka mbërritur në Bagdad ku është takuar me kryeministrin iraken Adil Abdul-Mahdi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010092973709106
array(1) { ["section"]=> string(74) "sekretari-amerikan-i-shtetit-mike-pompeo-vizite-te-papritur-ne-irak-163374" }