Sekretari i FRESSH reagon për drogën në autobus: S’doja të flisja derisa pëlliti krriçi

Publikuar tek: politike, më 12:50 31-01-2016 Sekretari i FRESSH reagon për drogën në autobus: S’doja të flisja derisa pëlliti krriçi

Sekretari i përgjithshëm i FRESSH Eljo Hyska, ka reaguar pas publikimit të lajmit për drogën e gjetur në autobusin ku po udhëtonin drejt Stambollit të rinjtë freshistë.

Hyska thotë në reagimin e tij, se kishte ndërmend të heshtte deri në momentin që foli “Gerti i Bogdanëve” që sekretari i FRESSH e cilëson si “krriç të përjetshëm”.

“Nuk doja te flisja mbi balten, shpifjen dhe absurdin qe derdhi sot ndaj FRESSH, nje PD e FRPD e tere pasi mu duk e panevojshme, derisa pelliti krriçi dhe hiçi i perjetshem, Gerti i Bogdaneve.

Berisha, Basha dhe gjithe shpura e tyre pranohen se tek e fundit dhe se kane per gje por smund te flasi per modelin e te rinjve nje njeri qe smbahet mend per nje aksion rinie, propozim apo kauze qe kontribuoi ne komunitet. Asnje.

Them nje krriç sepse eshte nje krriç politik qe nuk arriti kurre te rritej sa te behej nje gomar i preferuar per Berishen dhe nje hiç sepse hiç beri. Flet per modele dhe sesi ne PS shkallet e te rinjve ngjiten nepermjet droges, krimit a cfaredolloj monstruoziteti tjeter duke ofenduar jo vetem mijera fresshiste ne te gjithe vendin por dhe ne fakt tenton te uli besimin e te rinjve te politika e te mbjelli nje mentalitet qe beson ne modele te gabuara”, shkruan Hyska.

“Si more krriç u kapen me drog dhe ska asnje te arrestuar? Si mund te besh status ne oren 21 : 30, kur tashme, pas 10 oreve jane bere deklarimet, aktivistet pa perjashtim levizin te lire ne Stamboll dhe kane postuar foto sistematikisht? Si mund qe edhe pasi te jene sqaruar te gjithe, te duash te besh politik njesoj me shpifje, llum e mllef porsi ay?

Nuk do te deshiroja asnjehere te ofendoja ata qe jane thjesht kundershtar politik por pellites shpifjesh te tilla jane nje tundim qe si rezistohet dot”, përmbyll reagimin e tij sekretari i FRESSH.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090219974517822
array(1) { ["section"]=> string(92) "sekretari-i-fressh-reagon-per-drogen-ne-autobus-s-doja-te-flisja-derisa-pelliti-krrici-31390" }