Sekreti i kinezëve, hanë mish gjarpri për shëndetin dhe ruajtjen e lëkurës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:32 25-04-2015 Sekreti i kinezëve, hanë mish gjarpri për shëndetin dhe ruajtjen e lëkurës

Në Indonezi nuk është aspak çudi që në menunë e restoranteve të gjeni mish dhe gjak gjarpri.

Mishin e gjarprit e preferojnë kryesisht kinezët që jetojnë në Indonezi, të cilët tregojnë se ky gatim ka veti kuruese. Ato preferojnë që mishin e gjarprit ta konsumojnë të pjekur “në hell”. Pronarja e restorantit që ofron në menu mish gjarpri konfirmon gjithashtu që mishi i gjarprit është i mirë jo vetëm për pastrimin e gjakut, por edhe për ruajtjen e lëkurës.

Gjaku i gjarprit shitet 200 dollarë për një litër, ndërsa mishi i pjekur në hell shitet dy dollar. Gjarpërinjtë mbahen të fshehur nga klientët në restorant në mënyrë që ata të shohin vetëm procesin e gatimit të gjarprit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026562213897705
array(1) { ["section"]=> string(78) "sekreti-i-kinezeve-hane-mish-gjarpri-per-shendetin-dhe-ruajtjen-e-lekures-9683" }