Sekreti i koncertit të Mad Albania

Publikuar tek: kulture-art, më 09:52 17-02-2015 Sekreti i koncertit të Mad Albania

“Mad Secret Concert Love Story “ quhej koncerti i organizuar për herë të parë në Shqipëri nga Mad  dhe Vodafone Albania. Ky do të jetë një zinxhir koncertesh që  do performohet gjithnjë “ live” dhe do të vijë përherë me një format ndryshe para publikut.

Koncerti quhet sekret pasi pas aplikimit të tërinjve në tabin qe Mad vuri ne dispozicion të tyre, në faqen zyrtare ne Facebook pas një përzgjedhje, një pjesë e mirë e tyre fitoi të drejtën për ta parë live koncertin në naten magjike të 14 Shkurtit. Sekreti i  këtij spektakli special qëndronte pikërisht në mënyrën se si fituesit do të vinin në vendin ku do të zhvillohej  koncerti.

Pika e takimit me fituesit dhe përfaqësuesit e Mad Albania ishte para dyqanit të sponsorit gjeneral te eventit  Vodafone. Të rinjtë pasi verifikoheshin si fitues merrnin  autobusin e venë ne dispozicion  nga Mad  per t'i transportuar ata  drejt vendit secret, i cili këtë here ishte brenda Qendrës Kulturore pranë Katedrales Ortodokse.

Të ftuarit special së bashku me fituesit bënë të mundur që Mad Secret Concert të ishte  një organizim ndryshe nga të tjerat dhe tepër special në ditën e të dashuruarve. Peformanca e shkëlqyer e Beses dhe Petritit shoqëruar nga një orkester tepër profesioniste e përbërë prej 16 artistesh si dhe repertori I tyre me 16 këngë internacionale dhe shqiptare për publikun e asaj nate e bëri këtë koncert edhe me festiv .

Lista e kengeve te perzgjedhur nga Besa dhe Petriti ishin  “We got the love “, “Counting starts”, “All of me”,“With and Without” ,“Tatuazh ne zemer” .

Besa për herë të parë këndoi singëllin e saj më të ri me titull “14”.

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075080394744873
array(1) { ["section"]=> string(39) "sekreti-i-koncertit-te-mad-albania-3584" }