Seksi me robotët do të jetë normalitet në 50 vitet e ardhshme

Publikuar tek: bota, më 14:36 05-08-2015 Seksi me robotët do të jetë normalitet në 50 vitet e ardhshme

Një eksperte në psikologjinë e seksit pretendon se në vitin 2070, jo vetëm që do të jetë normale të bësh seks me robotët, por do të jetë edhe më i popullarizuar se marrëdhënia midis njerëzve.

Ndërsa nocioni ka element distopik, Helen Driscoll nga Universiteti i Sunderlandit thotë se robofilia dhe çdo stigmë e bashkangjitur mud të zhduket në të ardhmen.

“Ne jemi të prirur të mendojmë për çështje të tilla si realiteti virtual dhe seksi me robotët , brenda kontekstit të normave aktuale”, ka thënë ajo.

“Por në qoftë se mendojmë për normat seksuale që ekzistonin para 100 vitesh, do të vëmë re që kanë ndryshuar drastikisht”, shton ajo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01158618927002
array(1) { ["section"]=> string(67) "seksi-me-robotet-do-te-jete-normalitet-ne-50-vitet-e-ardhshme-17808" }