Sekuestohen 25 kile drogë brenda autobusit të linjës Shkodër-Pistoja, arrestohen 3 persona (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:21 19-03-2017 Sekuestohen 25 kile drogë brenda autobusit të linjës Shkodër-Pistoja, arrestohen 3 persona (EMRAT)

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme të tentativave për  trafikim të lëndëve narkotike, shërbimet Policisë Kufitare në Muriqan,  kanë gotitur një tjetër  tentativë për trafikim të lëndëve narkotike, ku u arrestuan  në flagrancë tre shtetas.

Burime nga policia bëjnë me dije se u vunë në pranga shtetasit,

-Aleksander Kronaj , 29 vjeç, banues në Bardhaj,Shkoder.

-Zef Perndoj, 56 vjeç, banues në lagjen “3 Herojt” Shkodër.

-Agostin Arra, 60 vjeç, banues në Pistoja Itali.

Arrestimi i tyre  u bë pasi, gjatë kontrollit të detajuar, të ushtruar në vijën e dytë nga shërbimet e Policisë Kufitare, (në dalje të Republikës së Shqipërisë), autobuzit të linjës Shkodër – Pistoja Itali  me  drejtues  Aleksandër Kronaj dhe shofer i dytë shtetasi Zef Perndoj dhe në pronësi të shtetasit Agostin Arra ,  në bagazh në krahun e shoferit në një kuti metalike me përmasa 80 x 85 x 20 cm u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës material, 25 kg lëndë e dyshuar si narkotike Cannabis Sativa.

Nga veprimet hetimore të kryera, rezulton se shtetasit e mësipërm kishin si destinacion vendet e BE

Materialet proceduriale iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë të Krimeve të Rënda Tiranë, për veprën penale: “Trafikimi i narkotikëve i kryer në bashkëpunim" i  parashikuar nga neni 283/a/2  e 22 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen me armë pa leje, njëri prej tyre polic burgu, tjetri i arrestuar për rrëmbim personi (EMRAT)
Reagon ndaj realitetit të hidhur gazetari shqiptar: Ne të gjithë jemi vrasës! »
Article Logic
Execution time: 0.010924816131592
array(1) { ["section"]=> string(101) "sekuestohen-25-kile-droge-brenda-autobusit-te-linjes-shkoder-pistoja-arrestohen-3-persona-emrat-72418" }