Sekuestrohen 1.460 euro falso, arrestohet në flagrancë i riu (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:34 22-01-2017 Sekuestrohen 1.460 euro falso, arrestohet në flagrancë i riu (Emri)

Një 32-vjeçar është arrestuar në flagrancë pas ii janë sekuestruar 1.460 euro falso.

Burime zyrtare të polciisë bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi:

- Simon Mitraj, 32 vjeç, banues në Vlorë.

Policia ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e këtij shtetasi, për arsye se:

Më datë 21.01.2017, rreth orës 20:00, dyshohet se ky shtetas ka furnizuar automjetin e tij tip "Jeep" me targë AA 038 CR, tek një karburant në lagjen "Rilindja" duke përdorur një kartëmonedhë me prerje 20 euro, e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

Gjatë kontrollit fizik që i është bërë këtij shtetasi, shërbimet i kanë gjetur 73 copë kartëmonedha të tjera me prerje 20 euro (në total janë 1460 euro), të dyshuara të falsifikuara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i vdekur në banesë 21-vjeçari në Durrës, mister shkaqet
Vrasja me thikë e të riut në Vlorë, ‘sherr’ mes familjeve. 26 vjeçari i liruar: Më goditën 6 veta »
Article Logic
Execution time: 0.011559963226318
array(1) { ["section"]=> string(70) "sekuestrohen-1-460-euro-falso-arrestohet-ne-flagrance-i-riu-emri-66275" }