Sekuestrohen 10 mijë maska në portin e Ankonës në Itali, dyshohet se vinin nga Shqipëria

Publikuar tek: rajon, më 11:46 11-08-2020 Sekuestrohen 10 mijë maska në portin e Ankonës në Itali, dyshohet se vinin nga Shqipëria Maskat e sekuestruara

Dhjetë mijë maska ​​filtri pëlhure janë sekuestruar në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza.

Mediat italiane bëjnë me dije se maskat janë sekuestuar pasi nuk kishin etiketën e origjinës, ndërsa raportohet se ata vinin nga Shqipëria.

Sipas hetuesve kjo mund të çojë në mashtrimin e konsumatorëve, edhe për cilësinë e tyre, ndërkohë që vlera e tyre shkon rreth 10 mijë e 250 mijë euro nëse do të shiteshin në treg.

“Për këtë mall nuk u tregua vendi i origjinës dhe kishin një paketim tërësisht në italisht. Por në fakt ato dyshohet se vinin nga Shqipëria. Mashtrimi për origjinën e mallit shkaktoi konfiskimin administrativ”, njoftoi policia italiane.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011450052261353
array(1) { ["section"]=> string(94) "sekuestrohen-10-mije-maska-ne-portin-e-ankones-ne-itali-dyshohet-se-vinin-nga-shqiperia-216785" }