Sekuestrohen 11 kile marijuanë, arrestohen 2 shqiptarë në Greqi

Publikuar tek: aktualitet, më 14:26 24-01-2017 Sekuestrohen 11 kile marijuanë, arrestohen 2 shqiptarë në Greqi

Policia greke ka vënë në pranga 2 shqiptarë pasi janë kapur me 11 kile marijuanë.

Mësohet se dy shqiptarët identiteti it ë cilëve nuk bëhet me dije janë përkatësisht 34 dhe 46 vjeç. Sipas mediave greke dy shqipotarët u pikasën pranë një supermarketi në Athinë me një sasi të vogël, por pas arrestimit në banesat e tyre janë gjetur 11 kile marijuanë e ndarë në 11 pako.

Raportohet se droga vinte nga Shqipëria dhe kishte për qëllim shpërndarjen në Greqi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Histori e pazakontë dhe tragjike në Gramsh: 75 vjet në kërkim të gjyshit
Përmbyset makina në aksin Laç-Lezhë, dy persona në gjendje të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.010541915893555
array(1) { ["section"]=> string(68) "sekuestrohen-11-kile-marijuane-arrestohen-2-shqiptare-ne-greqi-66508" }