Sekuestrohen 15 kile marijuanë në Lezhë, autori ia “mbath” por zbuloni ku i kishte shkuar mendja për të fshehur drogën (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:58 29-04-2017 Sekuestrohen 15 kile marijuanë në Lezhë, autori ia “mbath” por zbuloni ku i kishte shkuar mendja për të fshehur drogën (FOTOT)

Sekuestrohen 15 kg lëndë narkotike e llojit Marijuanë dhe shpallet në kërkim një shtetas.

Bëhet me dije se, në  vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike , nga efektivët e Seksionit kundër narkotikëve në Drejtorinë  Vendore të Policisë Lezhë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se në një banesë në fshatin Perlat i Epërm në Mirditë ka lëndë narkotike, menjëherë është organizuar puna dhe është  ushtruar kontroll.

Si rezultat i kontrollit , në afërsi të  banesës së  shtetasit T.L. 40 vjeç, banues në Perlat i Epërm - Mirditë , në një zonë të pyllëzuar,  u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e proves materiale 15 kg lëndë narkotike e llojit Marijuanë e fshehur në një bidon plastik.

Shtetasi T.L. nuk u gjet në banesë , u shpall në kërkim si i dyshuar si posedues i lëndes narkotike  dhe punohet për kapjen e tij.

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike " parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

dr1.jpg

dr2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen dy shpërndarës kokaine në Tiranë, njëri komandant tjetri ish-polic, kolegët i shtrijnë përtokë dhe u vënë prangat (EMRAT- VIDEO)
37 kile kanabis në banesën e vlonjatit 20 vjeçar, policia e arreston dhe shpall në kërkim bashkëpunëtorin (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011941909790039
array(1) { ["section"]=> string(127) "sekuestrohen-15-kile-marijuane-ne-lezhe-autori-ia-mbath-por-zbuloni-ku-i-kishte-shkuar-mendja-per-te-fshehur-drogen-fotot-76839" }