Sekuestrohen 2 kg tritol arrestohet 30-vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 09:07 27-05-2015 Sekuestrohen 2 kg tritol arrestohet 30-vjeçari

Policia e Vlorës ka sekuestruar 4 kallëpë tritoli, me peshë rreth 2 kg, së bashku me kapsollën detonatore elektrike. Lënda plasëse i është gjetur shetasit Diftir Habipi.

30 vjeçari Habipi është arrestuar në flagrancë në hyrje të autostradës Fier-Vlorë,  pas informacioneve të marra në rrugë operative.

Nuk ka informacione se për çfarë ishte menduar të përdorej lënda plasëse, por Policia po heton rreth këtij rasti, në bashkëpunim me prokurorinë.

Drejtoria e Policisë së Qarkut Vlorë në bashkëpunim me Prokurorinë  ka nisur hetimin për veprën penale "Trafikimi i armëve dhe municionit" në bashkëpunim, kundrejt këtij shtetasi rreth një muaj më parë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet Mark Marku, kryetari që kandidoi Xhoanën për deputete: Gjyshen e donte, me paratë e saj u martua
Plagoset drejtuesi i biçikletës, u përplas me autobusin »
Article Logic
Execution time: 0.02180004119873
array(1) { ["section"]=> string(52) "sekuestrohen-2-kg-tritol-arrestohet-30-vjecari-12050" }