Sekuestrohen 55 kile drogë në Pogradec, si e zbuloi policia

Publikuar tek: aktualitet, më 14:05 22-05-2017 Sekuestrohen 55 kile drogë në Pogradec, si e zbuloi policia

Goditet një tjetër rast i "Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike" dhe sekuestrohen 55 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

Më datë 21.05.2017, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore si edhe gjatë kontrollit që shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec kanë ushtruar në fshatin Lin, rreth 300 m pranë një kompleksi kanë gjetur e sekuestruar në cilësinë e provës materiale :

53 pako të mbështjella me letër natriban, me bimë të dyshuar si narkotike Cannabis Sativa, me peshë totale rreth 55 kg.

Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin, kapjen e autorëve si edhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Veprimet proceduriale të rastit u kryhen nga Specialistët e Seksionit për Narkotikët, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprën penale : “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

poooo.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grushti i shtetit në Turqi, Prokurori i Përgjithshëm Akarca dyshon se komplotuesit fshihen në Shqipëri
Sulmi tronditës në Gjermani ku vdiqën 3 shqiptarë, babai i 21 vjeçarit shkruan fjalë që të këpusin shpirtin »
Article Logic
Execution time: 0.011252164840698
array(1) { ["section"]=> string(64) "sekuestrohen-55-kile-droge-ne-pogradec-si-e-zbuloi-policia-79531" }