Sekuestrohen 600 rrënjë kanabis sativa në Shkodër

Publikuar tek: aktualitet, më 14:33 02-05-2015 Sekuestrohen 600 rrënjë kanabis sativa në Shkodër

Në Shkodër u bë i mundur asgjësimi i 600 rrënjë kanabis sativa.

Bimët kanabis ishin kultivuar në Lodërtune ku u asgjësuan 400 rrënjë dhe në vendin e quajtur Currilat ku u asgjësuan 260 rrënjë kanabis sativa.

Asgjësimi u bë i mundur nga një operacion antikanabis i policisë. Mësohet se gjatësia e bimëve kanabis sativa është nga 10-15 centimetër. Ende nuk janë bërë të ditur emrat e personave që janë përgjegjës për kultivimin e bimëve kanabis sativa.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama për eksodin: Është mashtrim, s’nisi këto 18 muaj por kohë më parë
Reagon Shoqata e Hidrokarbureve: Qeveria të mbështetet në fakte, mos implikojë të gjithë operatorët e karburanteve »
Article Logic
Execution time: 0.011542081832886
array(1) { ["section"]=> string(55) "sekuestrohen-600-rrenje-kanabis-sativa-ne-shkoder-10226" }