Sekuestrohen 77 kile marijuanë në kufi me Greqinë, pranga 2 shqiptarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 13:01 22-01-2017 Sekuestrohen 77 kile marijuanë në kufi me Greqinë, pranga 2 shqiptarëve

Policia greke ka sekuestruar sot 77 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar dhe ka arrestuar dy shtetas shqiptarë.

Sipas policisë greke droga është sekuestruar pranë lumit të Zaravinës në Janinë, ku policia ka pikasur dy automjete, ku njëra prej tyre lëvizte para për të kontrolluar rrugën.

Menjëherë policia ka ndaluar dhe ka kontrolluar mjetin ku ka gjetur edhe sasinë e drogës dhe ka vënë në pranga dy shqiptarë të moshave 30 dhe 33 vjeç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja me thikë e të riut në Vlorë, ‘sherr’ mes familjeve. 26 vjeçari i liruar: Më goditën 6 veta
U kap duke shpërndarë drogë në Londër, dënohet me burg 25-vjeçari shqiptar ilegal në Britaninë e Madhe »
Article Logic
Execution time: 0.010783195495605
array(1) { ["section"]=> string(76) "sekuestrohen-77-kile-marijuane-ne-kufi-me-greqine-pranga-2-shqiptareve-66279" }