Sekuestrohen 800 kg drogë, arrestohen 2 shqiptarë

Publikuar tek: bota, më 14:01 12-07-2016

Policia italiane ka sekuestruar 800 kilogramë drogë dhe ka vënë në pranga 2 shqiptarë dhe një malazez.

Burime të policisë bëjnë me dije se fillimisht janë sekuestruar 150 kilogram marijuanë pasi policia ndaloi makinën e dy shqiptarëve.

Pas kontrollit në banesën e tyre janë sekuestuar edhe 650 kilogramë drogë, një pistoletë dhe dy karrikatorë me nga 15 fishekë.

Sipas policisë droga e sekuesruar kishte si destinacion Italinë veriore dehe nëse do të ishte shitur do të kapte vlerën e 4 milion eurove.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012776136398315
array(1) { ["section"]=> string(54) "sekuestrohen-800-kg-droge-arrestohen-2-shqiptare-46328" }