Sekuestrohen në Itali 10,000 maska të prodhuara në Shqipër, ja çfarë rezultoi

Publikuar tek: bota, më 18:07 11-08-2020 Sekuestrohen në Itali 10,000 maska të prodhuara në Shqipër, ja çfarë rezultoi Maskat e sekuestruara në Itali

Plot 10,000 maska për përdorim kundër koronavirusit janë sekuestruar ditën e sotme në Portin e Ankonës në Itali.

Sipas autoriteteve italiane, maskat me filtër pëlhure dhe pa asnjë tregues të vendit të origjinës. Ndonëse paketimi dhe maskat i kishin të gjitha shkrimet në gjuhën italiane, dhe referencën për një tregtar italian, ato ishin prodhuar në Shqipëri.

Mungesa e vendit të origjinës ka alarmuar autoritetet italiane që pas kontrolleve vendosën bllokimin e mallit, raporton Newsbomb.al.

Rrethana të tilla mund të mashtrojnë konsumatorin në lidhje me vendin e vërtetë të prodhimit të maskave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098838806152344
array(1) { ["section"]=> string(83) "sekuestrohen-ne-itali-10-000-maska-te-prodhuara-ne-shqiper-ja-cfare-rezultoi-216826" }