Sekuestrohen pasuritë e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla pas kërkesës së SPAK, mijëra metra katror tokë dhe apartament

Publikuar tek: aktualitet, më 15:33 04-12-2020 Sekuestrohen pasuritë e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla pas kërkesës së SPAK, mijëra metra katror tokë dhe apartament Ish kryeprokurori Adriatik Llalla

Gjykata vendos sekuestro ndaj pasurive të ish-Prokurorit të Përgjithshëm të Republikës së Shqipërisë, Adriatik Llalla.

Vendimi vjen vetëm një ditë pas kërkesës së Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK).

SPAK thotë se sekuestrimi është masë parandaluese autonome nga procesi penal që është duke u zhvilluar ndaj Llallës.

Pasuritë e sekuestruara:

Apartament banimi, me sipërfaqe 67.2 m², ndodhur në Durrës;

Tokë arë, me sipërfaqe 4.500 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 12.300 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 3000 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 2250 m², ndodhur në Tiranë.

Aktualisht Llalla po gjykohet vetëm për mosdeklarim të të ardhurave. Nëse shpallet fajtor, Llalla rrezikon nga dënimi me gjobë, deri në tre vite burg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati me kallashnikov në Lezhë, shënjestra Aleksandër Deda konflikt me ish-deputetin e PS; provë me vlerë telefoni i gjetur pranë makinës
Ministri Lleshaj shpjegon procedurën e aplikimit: Emigrantët të deklarojnë adresën, kujt i ka skaduar Karta ID nuk mund të shërbehet   »
Article Logic
Execution time: 0.011532068252563
array(1) { ["section"]=> string(126) "sekuestrohen-pasurite-e-ish-kryeprokurorit-adriatik-llalla-pas-kerkeses-se-spak-mijera-metra-katror-toke-dhe-apartament-230172" }