Sekuestrohet 3,7 kile drogë e fshehur në vazo qelqi, arrestohet poseduesi 28-vjeçar (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:49 28-01-2017 Sekuestrohet 3,7 kile drogë e fshehur në vazo qelqi, arrestohet poseduesi 28-vjeçar (Emri)

Policia e Korçës ka sekuestruar 3.7 kile drogë dhe ka vënë në pranga poseduesin 28-vjeçar.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi:

-Kostika Thoma, 28 vjeç, banues në Korçë.

Në bazë të informacioneve të administruara, si edhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale : 4 (katër) vazo qelqi, me peshë 3.7 KG, brenda të cilave ndodhej një sasi me bimë të dyshuar si narkotike e llojit Cannabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprën penale: "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

kavanoz.jpgkavanoz1.jpgkavanoz2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Supermarketi që mori flakë dje, në pronë të biznesmenes së njohur, në pallat edhe disa politikanë
Dy makina policie me alarm dhe me sirena hyjnë kundravajtje në Tiranë, shmangin “si në filma” automjetet që u vijnë përballë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.0037009716033936
array(1) { ["section"]=> string(93) "sekuestrohet-3-7-kile-droge-e-fshehur-ne-vazo-qelqi-arrestohet-poseduesi-28-vjecar-emri-66953" }