Sekuestrohet 6 kg tritol në Sarandë, zona ku ishte fshehur

Publikuar tek: kulture-art, më 14:55 27-01-2018 Sekuestrohet 6 kg tritol në Sarandë, zona ku ishte fshehur

Policia e Sarandës sekuestroi ditën e sotme një sasi të konsiderueshme tritoli.

Mësohet se policia arriti të zbulojë një sasi prej 6 kg e ndarë në 15 kallëpe. Kjo sasi lënde plasëse u gjet e fshehur në "Rrugën e Kasolles" në lagjen nr. 4.

Policia po punon për identifikimin e autorëve dhe planin e tyre për këtë sasi eksplozivi.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075609683990479
array(1) { ["section"]=> string(64) "sekuestrohet-6-kg-tritol-ne-sarande-zona-ku-ishte-fshehur-108150" }