Sekuestrohet kokainë dhe heroinë në Itali, droga vinte nga Shqipëria

Publikuar tek: bota, më 08:04 19-01-2016 Sekuestrohet kokainë dhe heroinë në Itali, droga vinte nga Shqipëria Foto ilustruese

Sekuestrohet sasi heroine dhe kokaine në Itali.

Operacioni antidrogë i policisë u zhvillua në Verona dhe sipas burimeve policore, droga vinte nga Shqipëria dhe Maroku.

Policia ka shtrirë operacionin e saj në Venecia, Bolonja dhe Rovigo ndërsa mësohet se hetimet ndaj bandës së drogës kanë nisur që në 2013. Ende nuk raportohet për të arrestuar apo emra të bandës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cameron krijon fond për kurse anglishteje për emigrantët myslimanë
Shkatërrohet kati i fundit i një hoteli në Paris, zjarri nis papritur duke frikësuar kalimtarët »
Article Logic
Execution time: 0.011467933654785
array(1) { ["section"]=> string(73) "sekuestrohet-kokaine-dhe-heroine-ne-itali-droga-vinte-nga-shqiperia-30367" }