Sekuestrohet një ton kokainë e fshehur mes bananeve në Itali, kapte shifrën e 250 milion eurove (DETAJE NGA OPERACIONI-VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 07:43 14-11-2019 Sekuestrohet një ton kokainë e fshehur mes bananeve në Itali, kapte shifrën e 250 milion eurove (DETAJE NGA OPERACIONI-VIDEO)

Karabinierët e Reggio Calabrias dhe të Ros, së bashku me Guardia di Finanza kanë kapur mbi një ton kokainë në portin e Gioia Tauro.

Mediat italiane raportojnë se droga kishte ardhur nga Amerika e Jugut dhe kishte si destinacion Gjermaninë. Kokaina e u gjet në frigoriferë e fshehur mes bananeve.

Raportohet se në total janë kapur 1,176 kilogramë kokainë e pastër, e cila nëse do të dilte në treg do të kapte shifrën e 250 milion eurove.

Autoritetet e shtetit fqinj raportojnë se kjo një nga konfiskimet më të rëndësishme të bëra ndonjëherë në territorin e tyre.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01993203163147
array(1) { ["section"]=> string(129) "sekuestrohet-nje-ton-kokaine-e-fshehur-mes-bananeve-ne-itali-kapte-shifren-e-250-milion-eurove-detaje-nga-operacioni-video-185828" }