Sekuestrohet super-jahti më i shtrenjtë dhe më luksoz në botë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 14:24 21-02-2017 Sekuestrohet super-jahti më i shtrenjtë dhe më luksoz në botë (Foto)

Një nga jahtet më të mëdhenj dhe të shtrenjtë në botë, në pronësi të oligarkut rus Andrey Melnichenko, është sekuestruar në Gjibraltar pas një mosmarrëveshje të pazgjidhur mes tij dhe kompanisë gjermane të prodhimit të jahteve.

Autoritetet e Gjibraltarit konfirmuan të hënën se "Sailing Yacht A", që raportohet se ka kushtuar rreth 400 milion euro, është sekuestruar pasi prodhuesi gjerman “Nobiskrug” është ankuar se miliarderi rus i ka borxh edhe 13 milion paund, shkruan Newsbomb.al.

fgh56565555.jpg

Jahti është dizajnuar nga Philippe Starck. Sipas kompanisë prodhuese jahti është 143 metra i gjatë e 90 metra i lartë me sisteme teknologjike të fjalës së fundit dhe një dhomë xhami nënujore për observim. /Newsbomb.al

srtw345t4tukewe.jpg

rt4542whjkkl.jpg

sdfwe4t4ryhjkkkkk.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 3 persona në Francë, dyshohet se planifikuan sulme terroriste
Policia qëllon kamionin e mbushur me bombola gazi, ecte me shpejtësi në krah të kundërt »
Article Logic
Execution time: 0.011281967163086
array(1) { ["section"]=> string(72) "sekuestrohet-super-jahti-me-i-shtrenjte-dhe-me-luksoz-ne-bote-foto-69445" }