Sekuestrohet toka 2.5 mln euro në Himarë, arrestohet “pronari” (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:06 18-02-2017 Sekuestrohet toka 2.5 mln euro në Himarë, arrestohet “pronari” (EMRI)

Sekuestrohet një sipërfaqe toke në Porto Palermo në Himarë, që kap vlerën e 2.5 milion eurove.

Policia e Vlorës ka arrestuar Robert Koçin, 60 vjeç, banues në Tiranë, personin që përmes falsifikimit të dokumenteve kishte përvetësuar sipërfaqen e truallit me sipërfaqe prej 20.000 m2 toke.

Shtetasit Robert Koçi, i është caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg”, pasi akuzohet për veprat penale “ Falsifikim i dokumenteve” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale apo veprimtarisë kriminale”. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkëmbim me armë zjarri në Shkodër, plumbi kap shitësen e dyqanit
Tumoret po vrasin me shpejtësi shqiptarët, ekspertët: Nëse nuk merren masa, sëmundja do shkaktojë katastrofë »
Article Logic
Execution time: 0.010050058364868
array(1) { ["section"]=> string(70) "sekuestrohet-toka-2-5-mln-euro-ne-himare-arrestohet-pronari-emri-69152" }