Selami: Protesta për akuzat e Doshit dhe shqetësime të tjera

Publikuar tek: politike, më 18:46 06-03-2015 Selami: Protesta për akuzat e Doshit dhe shqetësime të tjera

Deputeti i Partisë Demokratike Eduard Selami, tha se protesta e ditës se enjte pritet të jetë masive dhe do të organizohet jo vetëm për akuzat e deputetit Doshi, por edhe për probleme të tjera që ndihen kudo si papunësia, problem i energjisë, varfëria dhe humbja e vendit të punës.

“Nuk ka sesi në parlament të jenë ata që i bëjnë ligjet dhe i shkelin në të njëjtën kohë. Kryetari i parlamentit Ilir Meta, nuk e trajtoi çështjen në mënyrë serioze”, u shpreh Selami.

Selami tha se dekriminalizimi është një proces shumë i rëndësishëm ku persona të inkriminuar ose që janë dënuar më parë nuk kanë pse të kenë një vend në parlament, pasi ka me qindra njerëz të drejtë qe nuk iu është dhënë kurrë mundësia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010339021682739
array(1) { ["section"]=> string(64) "selami-protesta-per-akuzat-e-doshit-dhe-shqetesime-te-tjera-5177" }