‘Selman Stërmasi’ kthehet në arenë lufte, ja pse nisi sherri masiv midis tifozëve të TIRANËS dhe PARTIZANIT

Publikuar tek: sport, më 18:25 29-09-2019 ‘Selman Stërmasi’ kthehet në arenë lufte, ja pse nisi sherri masiv midis tifozëve të TIRANËS dhe PARTIZANIT Policia ndërhyn në 'Selman Stërmasi'

Mësohet shkaku i përplasjes së dhunshme midis tifozerive të Partizanit dhe Tiranës.

Sipas informacioneve të fundit, incidenti ka nisur pasi tifozët e Partizanit kanë tentuar të zhvendosin foninë, e cila ishte vendosur pranë tyre. Ata kanë kapërcyer gardhin dhe hyrja e tyre në fushë është konsideruar si provokim nga tifozët bardheblu.

Në këtë moment ka nisur konfrontimi i dhunshëm për disa minuta, ku raportohet se ka të lënduar dhe të ndaluar nga policia.

Duke parë situatën e agracuar, sfida do të ruhet nga efektivët e policisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045052051544189
array(1) { ["section"]=> string(111) "selman-stermasi-kthehet-ne-arene-lufte-ja-pse-nisi-sherri-masiv-midis-tifozeve-te-tiranes-dhe-partizanit-180212" }