"Sëmuri aktorët me kancer", Teatri Kombëtar i bllokuar që në vitin 2002, çfarë nuk u zbatua (DOKUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:55 26-02-2018

Teatri Kombëtar rezulton të jetë bllokuar që në vitin 2002-2003 nga një akt-bllokimi nga Drejtoria e Shërbimit Zjarrfikës. Nga verifikmi i bërë në atë kohë rezlton se godina e teatrit kishte në përbërje një material lehtësisht të djegshëm dhe rrjeti elektrik ishte i amortizuar.

Mirëpo ky vendim nuk është zbatuar asnjëherë.

Kujtojmë se pak ditë më parë kyebashkiaku Veliaj u shpreh i vendosur për të shembur godinën e Teatrit Kombëtar. Kreu i Bashkisë tha se kjo godinë nuk ka asnjë vlerë monumentale për shkak të amortizmit të tejskajshëm.

Për ta bërë edhe më bindës qëndrimin e tij ai deklaroi se kjo godinë për shkak të materialeve të përdorura ka ndikuar në sëmundjen me kancer të shumë aktorëve.

28534691_10213617689630083_548396373_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Horror në Tiranë: Një person pret damarët në mes të rrugës (FOTO)
Aksident dhe trafik masiv në ‘Rrugën e Kombit’ , moti i keq paralizon qarkullimin »
Article Logic
Execution time: 0.011590003967285
array(1) { ["section"]=> string(104) "semuri-aktoret-me-kancer-teatri-kombetar-i-bllokuar-qe-ne-vitin-2002-cfare-nuk-u-zbatua-dokumenti-111565" }