Senatori amerikan u bashkohet shqiptarëve të Nju Jorkut në organizimin për ndeshjen Shqipëri-Serbi

Publikuar tek: bota, më 19:58 09-10-2015

Shqiptarët në Nju Jork të SHBA-së u mblodhën së bashku për të ndjekur ndeshjen mes Shqipërisë dhe Serbisë. Me mijëra qytetarë mbushën prakun ku edhe ishin vendosur disa monitorë për të parë atë ndeshje të shumëpritur.

Shqiptarëve të Amerikës u është bashkuar edhe senatori amerikan Marty Golden, i cili ka ndjekur gjithashu ndeshjen Shqipëri-Serbi. Ai ka falenderuar komunitetin shqiptarë për ftesën në këtë event.

Gjithsesi, në fund, Kombëtarja shqiptare nuk u dha shqiptarëve atë që të gjithë prisnin nga kjo ndeshje, fitoren. Por, shpresat për një kualifikim direkt në Francë nuk janë shuar, pasi fitorja me Armeninë i dhuron Shqipërisë biletën për në kampionatin europian.

Lexo edhe: Çfarë nuk u pa dje nga kamerat, kontrolli imtësishëm dhe ndalimi i ofendimeve për serbët

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012665033340454
array(1) { ["section"]=> string(104) "senatori-amerikan-u-bashkohet-shqiptareve-te-nju-jorkut-ne-organizimin-per-ndeshjen-shqiperi-serbi-22744" }