Senida Mesi lë përgjysmë mbledhjen në Shkodër, niset me urgjencë drejt Tiranës pas urdhrit të Ramës

Publikuar tek: aktualitet, më 15:53 01-12-2017 Senida Mesi lë përgjysmë mbledhjen në Shkodër, niset me urgjencë drejt Tiranës pas urdhrit të Ramës

Në Shkodër u mblodh sot Shtabi i Emergjencave me të gjithë kryetarët e prefektët e veriut.

Në mbledhje ishte edhe zv.kryeministrja Senida Mesi e cila është detyruar të braktisë mbledhjen në Shkodër pas një urdhri të Ramës, raporton newsbomb.al.

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar një mbledhje qeverie në Tiranë ndaj dhe numri dy i tij, ka lënë Shkodrën për të qenë e pranishme në mbledhjen e urdhëruar, mëson newsbomb.al.

Mësohet se në qendër të mbledhjes së qeverisë është situata alarmante e krijuar prej përmbytjeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011396884918213
array(1) { ["section"]=> string(105) "senida-mesi-le-pergjysme-mbledhjen-ne-shkoder-niset-me-urgjence-drejt-tiranes-pas-urdhrit-te-rames-101540" }