Sepp Blatter pranon se FBI po heton FIFA-n për korrupsion

Publikuar tek: sport, më 16:58 15-05-2015 Sepp Blatter pranon se FBI po heton FIFA-n për korrupsion

Presidenti i FIFA, Sepp Blatter ka pranuar se Byroja Investigative Federale e SHBA është duke hetuar për korrupsion në lidhje me futbollin FIFA-n, por thotë se vizita e tij në SHBA nuk ka lidhje me hetimin.

Hetimi nga FBI thuhet se përfshin ish-anëtarët ekzekutiv të komisioneve Chuck Blazer dhe Jack Warner.

“Të gjithë e dinë se FBI po heton njerëzit që dikur kanë qenë pjesë e FIFA-s”, tha Blatter. Sipas “ESPN”, 79 vjeçari zvicerian është këshilluar gjatë vizitës në SHBA për të qëndruar larg postit në FIFA. Megjithatë ai kandidon për një mandate të pestë si president në zgjedhjet e 29 majit në Zyrih.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036575078964233
array(1) { ["section"]=> string(63) "sepp-blatter-pranon-se-fbi-po-heton-fifa-n-per-korrupsion-11258" }