Serbët ‘harrojnë’ koronavirusin, pa maska dhe distancë fizike mbajnë radhë për të puthur në arkivol Patriarkun që vdiq nga Covid (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 21:55 21-11-2020 Serbët ‘harrojnë’ koronavirusin, pa maska dhe distancë fizike mbajnë radhë për të puthur në arkivol Patriarkun që vdiq nga Covid (VIDEO)

Patriarku Irinej, kreu i Kishës Ortodokse Serbe, ndërroi jetë ditën e sotme për shkak se ishte i infektuar me koronavirus.

Irinej njihej për ndikimin politik që kishte në Serbi dhe për deklaratat plot urrejtje kundër shqiptarëve.

Besimtarët sot i kanë dhënë lamtumirën e fundit, duke injoruar edhe masat anti-Covid.

Me qindra qytetarë qëndruan në radhë për t’u ndarë nga Patriarku. Disa i puthën dorën, ndërsa të tjerë përfituan nga fakti që një pjesë e arkivolit ishte e hapur për të prekur trupin e pajetë.

Shumica e besimtarëve nuk mbanin maska, ndërsa nuk ruajtën as distancën fizike.

1000_1.jpeg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Iu mbaroi alkooli dhe e zëvendësuan me dezinfektantë duarsh, vdesin 7 persona në Rusi, dy të tjerë përfundojnë në koma
Arrestohet mjeku, u dha injeksionin vdekjeprurës pacientëve të prekur nga Covid-19 »
Article Logic
Execution time: 0.010383129119873
array(1) { ["section"]=> string(138) "serbet-harrojne-koronavirusin-pa-maska-dhe-distance-fizike-mbajne-radhe-per-te-puthur-ne-arkivol-patriarkun-qe-vdiq-nga-covid-video-228646" }